TIPY NA VÝLETY A JINÉ AKTIVITY

ČESKÝ KRUMLOV

Český Krumlov, kouzelné středověké město, se nachází v meandru řeky Vltavy. Jeho historické centrum, zapsané do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, tvoří křivolaké uličky, které jsou lemovány domy z období gotiky, renesance a baroka. Skále nad řekou dominuje zámek - druhá největší česká stavební památka po Pražském hradu. Přehledné informace a aktuální kulturní tipy Vám poskytnou oficiální internetové stránky  www.ckrumlov.cz.

Sportovní aktivity v Českém Krumlově
Je možné absolvovat výlety na loďkách, na kolech, pěší výlety, jízdu na koloběžkách z Kleti, jízdu na koních na Slupenci, zahrát si tenis, golf na Svachově Lhotce, bowling, Squash, volejbal na místních kurtech, cvičit ve fitness, využít plavecký bazén, katamarány na Lipně. Pokud chcete poznat a zažít atmosféru Českého Krumlova do hloubky, doporučujeme využít služeb místních průvodců, kteří Vás seznámí s mnoha místními historickými a jinými zajímavostmi.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Jeden z nejvyhledávanějších zámků České země - zámek Hluboká. Původně královský hrad Hluboká založil spolu s nedalekými Českými Budějovicemi ve 13. století český král Přemysl Otakar II. O dnešní novogotickou podobu z r. 1871 se zasloužil rod Schwarzenbergů. V blízkosti zámku se rozprostírá zámecký park v anglickém a francouzském stylu. V původní jízdárně jsou dnes instalovány sbírky Alšovy jihočeské galerie. Součástí areálu je i Lovecký zámek Ohrada s muzeem lesnictví a zoologická zahrada.
www.zamek-hluboka.eu

Třeboň

Lázeňské město Třeboň leží na břehu největšího jihočeského rybníka Svět. V centru městské památkové rezervace se nachází protáhlé náměstí, kterému vévodí radnice a řada městských domů. Z městského opevnění se zachovaly bašty. Najdete zde i krásný zámek s rozsáhlým parkem.
www.zamek-trebon.eu

Jindřichův Hradec

Město Jindřichův Hradec leží na patnáctém poledníku, který protíná farní kostel Nanebevzetí Panny Marie s přilehlou vysokou věží v historickém jádru města. Mezi největší pozoruhodnosti patří hlavně gotický hrad, renesanční zámek a rybník Vajgar, řada církevních památek a světoznámá úzkokolejka vedoucí do Nové Bystřice a k hradu Landštejn na tzv. „České Kanadě“.
www.zamek-jindrichuvhradec.eu

Rožmberk

Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců. Jedná se o komplex původně dvou rožmberských hradů. Uvnitř se nachází muzeum přístupné veřejnosti, jehož interiér dnes doplňují cenné sbírky obrazů, zbraní, nábytku a skla. V Rožmberské síni je portrét Bílé paní Perchty z Rožmberka, která se zde podle pověsti zjevuje.
www.hrad-rozmberk.eu

Vyšší Brod

Cisterciácký klášter Vyšší Brod uprostřed hustých šumavských lesů je drahocennou perlou gotické architektury vyplavenou na břeh vltavskými proudy. Příchozí může obdivovat výjimečně zachované gotické jádro kláštera zvenku i zevnitř. Obklopuje jej věnec barokních a klasicistních budov. Je zde možno navštívit i Muzeum České pošty.
www.pruvodce.com/vyssibrod

Zlatá Koruna

Založení zlatokorunského konventu souvisí se snahou Přemysla Otakara II. o vytvoření pevného opěrného bodu na okraji domény Vítkovců. Novému konventu věnoval jednu z největších cenností, kterou měl, a sice trn z Kristovy koruny, získaný od Ludvíka IX. Svatého. Podle této relikvie lokalita získala jméno Sancta Corona.
www.klaster-zlatakoruna.eu

Holašovice

Holašovice jsou určitě nejznámější vesnicí selského baroka. Jsou vyhlášeny památkou UNESCO. Největší předností této vesnice je stylová čistota. Na návsi nenajdete žádné novostavby. Specifickým znakem holašovického stylu jsou rovné brány nad vraty a většinou nepříliš bohaté tvarování štítů.
www.holasovice.eu

Lipno

Region Lipenska je unikátní spojením krásné divoké a nedotčené přírody s množstvím historických a technických památek, bohatou možností provozování sportovních a kulturních aktivit v létě i v zimě a s rozsáhlou nabídkou doprovodných služeb
www.lipno.info